Pragariški klimato kaitos padariniai? Nesibaigianti kaitra ir orų rekordai || Kalba ekspertas

Pirmasis liepos dešimtadienis - karščiausias per 60 m. Vidutinė temperatūra siekė 22,6 laipsnio šilumos. Šalyje fiksuota jau antroji šiais metais kaitra ir turime būti pasiruošę dar vienai. Padažnėjo ir tropinių naktų. Neeilinė vasara ir rekordiški karščiai tęsiasi ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Dėl klimato kaitos kaitros formuojasi vis dažniau. Tyrimai rodo, kad tokia karščio banga pasitaiko kartą per tūkstantį metų, tačiau dabar žmonija savo veikla jos tikimybę padidino 150 kartų.

Kokias klimato tendencijas rodo tokie karščiai? Kuo jie pavojingi mums?
Ar galime tikėtis daugiau rekordų?
Ką dar galime padaryti, kad sustabdytume klimato kaitą? O gal jau per vėlu?

Apie tai 12:00 val. tiesioginio eterio metu „Tiek žinių: kalba ekspertas“ laidoje kalbėsimės su Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros mokslininku, klimatologu Justinu Kilpiu ir NVSC Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmiene. Laidą veda Ignas Kinčinas.

✅ Palaikote „Laisvės TV“ idėją?
Prisidėkite prie mūsų veiklos Laisvės TV Patreon platformoje - www.patreon.com/laisvestv


___
🔥FACEBOOK „Laisvės TV“: laisvestv
🔥INSTAGRAM: laisves_tv
🔥LTwindow SUBSCRIBE - bit.ly/PrenumeruokLaisvesTV
🔥SPOTIFY Podcasts - bit.ly/LaisvesTVSpotify

Komentarai 

 1. Andrius Antanavicius

  Andrius Antanavicius

  Prieš 18 dienų

  Is kur ispist to dregno vandens?

 2. ricardas karalev

  ricardas karalev

  Prieš 18 dienų

  Kaip reaguoti,kada Lietuvoje valstybinėje medicinoje nėra talonų artimiausiu laiku pas traumatologą,o privati klinika pasakė,kad šeimos gydytojo siuntimo nepriims,bet paslaugą už pinigus suteiks! Iškyla klausimas,tai kam tada nuskaičiuoja pinigus iš atlyginimo sveikatai,jei valstybinė medicina negali suteikti paslaugos?

  • Ed Jan

   Ed Jan

   Prieš 18 dienų

   Nes ir boboms iš Sodros iš kažko gyventi reikia, todėl trečdalį uždirbto atlyginimo turi pervesti joms. O kad sveikatingumo sistema nedirba, tai reikia kitų klausti, kas tokią sistema sugalvojo. Pinigų ten pakanka. Net gi - per daug. Kur tai matyta - vien Kauno klinikos moka savo darbuotojams daugiau, negu visas prekybos tinklas Maxima! Maxima aptarnauja 75% Lietuvos gyventojų t.y - 2.1 mln. žmonių, o Kauno klinikos - vos 1.5 tūkst.

 3. JackTheRocky

  JackTheRocky

  Prieš 19 dienų

  "Visuomenės spaudimas?" Nes įstatymai jau nebeveikia? ;D Šiaip gana informatyvus interviu, dėkui.

 4. Ed Jan

  Ed Jan

  Prieš 19 dienų

  "mokslininkai kalba apie klimato kaitą" - kartojama, kaip kokia matra. Viso pirma, mokslė yra įvarių žmonių, kaip ir visur. Ir savo gražulių, puidokų ar pranskečių ten yra nei kiek ne mažiau, nei mūsų seime. Tad, jei šiai dienai laimi nesveikos Gretos partija, dar nereiškia, kad jų teorija turi kažka bendro su realybė. Antra, klimatas Žemėje - tai yra labai sudėtingas procesas, kuriam turi įtakos šimtai, gal net tūkstančiai faktorių. Pvz. nutarimas pristabdyti pernai Volgos vandenų nuleidimą vienoje iš HES, turėjo milžiniškas pasiekmės orams visame kontinente ir be abejo, įtakojo šiokius tokius pokyčius oro masių judėjimams visoje planetoje. Tad, klimato modelis yra ant tiek sudėtingas, kad iki šiol šios srities mokslininkai net priartėjo prie jo suvokimo kaip visumos, o tik nagrinėja kaip į klimatą galėtų paveikti atskiri faktoriai. Kitaip sakant - tyrimai vyksta o atsakymo dar nera. Tad, šaukti kad žmonės sugadino klimata yra kiek naivu. Jo labai naivu tikėtis, kad jei vietoje elektros iš dujų jėgainės, pradėjo naudoti Kinijoje pagamintas saulės baterijas bei akumuliatorius, tu padarysi kažką gero žemės atmosferai. Gal pradžiai reikėtų suskaičiuoti kiek žalos gamtai padare kinai, gamindami tau visus tos neįprastus daiktus? (Ir kiek anglės jie sudegino, liejant silikoninius pagrindus toms baterijoms!) Gal jau laikas liautis spekuliuoti tą tema ir pradėti a) adekvačiai reaguoti į besikeičiančius orus; b) blaiviai mąstyti kas iš tikro gali padėti saugoti gamtą, o kas - tik absurdiškas žaidimas. Nes naudoti popierinius paketus, tam kad sukrauti į jos polietileninius paketelius su maistu atrodo gan juokinga. Ypač - kai sužinai, kad daroma tik dėl to, kad kažkur Afrikoje yra bėda su šiukšlėmis. )))

  • jolopukkii

   jolopukkii

   Prieš 18 dienų

   @Ed Jan aš pasidalinau straipsniu, kurį parašė ekspertai, ne savo žodžiais ar nuomone. Atvirkščiai negu jūs - be jokių šaltinių išsakėte nuomonę. Bet jau nebetęskim. Sėkmės gyvenime :)

  • Ed Jan

   Ed Jan

   Prieš 18 dienų

   @Giedrius Urbelis Kodėl manai, kad - neprižintas. )) O ko iš tikro gaila - tai, kad kvailių su kiekvienais metais vis daugėja. Ir tai prižista net švietimo ministeriją.

  • Giedrius Urbelis

   Giedrius Urbelis

   Prieš 18 dienų

   Bet tai išlenda tokie kilometrinių briedų rašytojai

  • Giedrius Urbelis

   Giedrius Urbelis

   Prieš 18 dienų

   @Ed Jan Oi atsiprašau, o nepripažintasis genijau 😀

  • Ed Jan

   Ed Jan

   Prieš 18 dienų

   @Giedrius Urbelis Kvailelį, jei ir trečio karto nesupratai, nėra pas mane jokių prieštaravimų. Be to aš nesakiau, kad išdžiūvusi Volga pakenkė klimatui.

Kitas